Psychoterapia - Zasady współpracy

Płatności

Uprzejmie proszę o dokonanie płatności najpóźniej 2 dni przed spotkaniem. Warunkiem koniecznym do tego, aby sesja mogła się odbyć jest zaksięgowanie płatności na koncie bankowym (lub przesłanie potwierdzenia nadania) najpóźniej 24 godziny przed wyznaczonym terminem sesji. (Wynika to z różnych godzin sesji przelewów przychodzących i wychodzących w różnych bankach. Istotne jest, aby 24h przed spotkaniem przelew był na koncie lub wysłane zostało potwierdzenie przelewu).

Poniżej załączam numer konta do wpłat: 62 1140 2004 0000 3202 8067 8640

W tytule proszę podać swoje imię i nazwisko oraz datę opłacanego spotkania.

Za sesje stacjonarne możliwa jest płatność na miejscu w gotówce.

Cena jednego przelewu zgodnie z obowiązującym Cennikiem.

Odwoływanie wizyt

Jedno spotkanie trwa 50 minut. Spotkanie zaczyna się i kończy punktualnie. 

O konieczności odwołania wizyty należy poinformować terapeutę telefonicznie lub mailowo najpóźniej 24 godziny przed spotkaniem.  Tylko w tym wypadku możliwy jest zwrot płatności za odwołaną wizytę. 

Wynika to stąd, że w terapii płacimy za poświęcony czas i kompetencje terapeuty, a w przypadku tak późnego czy częstego odwoływania wizyt terapeuta nie jest w stanie zaproponować tego czasu komuś innemu. 

Tajemnica zawodowa

Wszystko o czym mówimy na terapii jest objęte tajemnicą (tajemnica zawodowa) terapii. Jeśli osoba z rodziny chce zasięgnąć informacji o terapii może się to odbyć jedynie za Twoją zgodą i w Twojej obecności. Tajemnica nie obowiązuje Ciebie, możesz dowolnie mówić o swojej terapii.

Zwolnienie z tajemnicy zawodowej jest możliwe w przypadkach szczególnych np. w sytuacji zagrożenia życia Twojego albo życia lub zdrowia innych osób.

Informacje, które od Ciebie uzyskam nie będą oceniane ani wartościowane. Wspólnie wykorzystamy je do realizacji celów terapii.

 
Superwizja

Praca terapeutyczna podlega superwizji, co oznacza, że terapeuta konsultuje przebieg terapii z superwizorem (doświadczonym terapeutą-dydaktykiem) lub innymi psychoterapeutami w celu zapewnienia jej wysokiej skuteczności. Podczas takiej konsultacji dane osobowe pacjenta są chronione (czyli pacjent jest anonimowy).

Psychoterapia Warszawa - miejsce spotkań

Serdecznie zapraszam na spotkanie osobiste w gabinecie stacjonarnym na Bielanach w Warszawie przy ul. Klaudyny 12. Po przejściu obok apteki należy przejść na drugą stronę bloku (przed bramę pod budynkiem) i iść w lewo wzdłuż budynku (do kasetonu FizjoPraktyka) i wejść schodami do góry. Gabinet znajduje się na samym końcu studia. 

 W przypadku trudności z dotarciem proszę dzwonić: 792 822 294 

Psychoterapia online

Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem komunikatora Skype 

Link do spotkania: https://join.skype.com/invite/bZmt8eFo1Lhw 

W przypadku trudności technicznych spotkanie może się odbyć za pośrednictwem komunikatora Zoom. Dane do spotkania zostaną przesłane drogą mailową lub sms-ową.

Proszę dodać mnie do kontaktów jeszcze przed spotkaniem – tak, abyśmy z łatwością mogli się skontaktować w terminie spotkania. 

Aby zdalna terapia była jak najbardziej zbliżona do spotkania w gabinecie, warto zadbać o kwestie techniczne. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek które pozwolą Ci zadbać o komfort i jakość spotkania:

  • Postaraj się znaleźć pomieszczenie, w którym  nikt i nic nie będzie Ci przeszkadzać. 
  • Sprawdź jakość połączenia internetowego.
  • Sprawdź, czy dźwięk i obraz w Twoim urządzeniu oraz w komunikatorze działają prawidłowo.
  • Do spotkania używaj komputera, laptopa lub tabletu (na komórce z włączonym Internetem często pojawiają się różne powiadomienia, co może rozpraszać i utrudniać kontakt). Wybrany sprzęt ustaw nieruchomo na stabilnym podłożu. 
  • Przyjmij wygodną, stabilną pozycję ciała, najlepiej na siedząco.
  • Zadbaj o punktualne rozpoczęcie spotkania. 
  • O umówionej godzinie możesz po prostu zadzwonić.
Wizyty online zobowiązują Ciebie i psychologa/psychoterapeutę do zapewnienia komfortowych warunków współpracy – wystarczające łącze internetowe umożliwiające swobodny kontakt audiowizualny, przebywanie w pomieszczeniu bez osób trzecich pozwalający na nieskrępowane wyrażenie myśli i uczuć. Jeśli problemy techniczne po Twojej stronie będą znacząco utrudniać kontakt psycholog/psychoterapeuta może podjąć decyzję o zakończeniu spotkania bez zwrotu środków za sesję. Problemy techniczne po stronie psychologa/psychoterapeuty zobowiązują go do wyznaczenia nowego terminu sesji w ramach dokonanej płatności za nieudaną sesję.
 
Przed pierwszym spotkaniem

 Przed pierwszą wizytą spróbuj się zastanowić nad tym, jakie kwestie chcesz poruszyć i jakiej pomocy oczekujesz. Pamiętaj, że to Ty jesteś ekspertem od swojego życia. Nie martw się jednak, jeśli nie potrafisz sformułować celu spotkania. Terapeuta jest po to, aby pomóc Ci się nad tym zastanowić i określić nad czym będziecie pracować. 

Jeśli wcześniej korzystałaś/-eś z pomocy psychiatrycznej lub psychologicznej, poinformuj o tym terapeutę. To samo dotyczy przyjmowanych przez Ciebie leków. Jeśli masz problem z alkoholem lub innymi substancjami psychoaktywnymi, terapeuta jest osobą której warto o tym powiedzieć. 

 Nie czekaj z zapisami na wizytę do momentu, w którym będziesz czuć się bardzo źle. Lepiej zapobiegać problemom, niż pozwolić aby narastały. 

Podejście w którym pracuję

Podejście w którym pracuję ma solidny fundament w badaniach empirycznych i jest nieco bardziej aktywne, niż zwykła rozmowa. Chociaż ważne jest dla mnie, abyś czuł/czuła się wysłuchany/wysłuchana i wspierany/wspierana, aktywna praca jest kluczem do tego, by pomóc ci w przezwyciężyć Twoje trudności efektywnie.  Aktywna praca obejmuje posiadanie zeszytu terapeutycznego/notatek do terapii na każdej sesji, aktywne uczenie się podczas sesji narzędzi, które pomogą Ci przezwyciężyć trudności oraz odrabianie pracy domowej z terapii pomiędzy sesjami, aby ćwiczyć narzędzia i nowe sposoby myślenia i działania. To tak, jak podczas nauki gry na nowym instrumencie (lub nauki języków obcych), cotygodniowa lekcja jest ważna, ale praktyka pomiędzy sesjami jest tym, co naprawdę pomaga uzyskać poprawę. 

Będę Cię również prosić o wypełnienie krótkiej ankiety na temat nastroju przed i po każdej sesji oraz formularz informacji zwrotnej, który pomoże mi śledzić Twoje samopoczucie i upewnić się, że używane przez nas narzędzia działają. Poświęcenie 5-10 minut przed i po każdej sesji na wypełnienie tych formularzy pomoże mi w zwiększeniu skuteczności terapii dla Ciebie.