Psychoterapia online

Wyniki najnowszych badań wskazują na to, że psychoterapia online oraz pomoc psychologiczna online (psycholog online, psycholog przez Skype, psycholog przez Internet) stanowią skuteczne formy pomocy psychologicznej.  Jak dotychczas nie stwierdzono istotnych różnic pomiędzy efektywnością psychoterapii tradycyjnej, a tą prowadzoną za pośrednictwem Internetu.

W niektórych krajach pomoc psychologiczna online zagościła na dobre – nie tylko w prywatnej opiece zdrowotnej, lecz także w publicznej służbie zdrowia. 

Jak działa pomoc psychologiczna online?

Psychoterapia online nie jest niczym nadzwyczajnym – w istocie swojej niczym się nie różni od psychoterapii na żywo. Jedyna różnica polega na tym, że nie widzimy się na żywo, tylko za pośrednictwem narzędzi do komunikacji zdalnej – np. Skype lub Zoom. W przeciwieństwie do stacjonarnej psychoterapii nie przebywamy wówczas w tym samym pomieszczeniu – komunikację umożliwia nam Internet. Pomoc psychologiczna online daje wiele rozmaitych możliwości związanych z wymianą materiałów (np. współdzielenie ekranu) i w niektórych wypadkach stanowi duże ułatwienie. 

Dla kogo jest psychoterapia online?

Współczesny tryb życia narzuca różnego rodzaju ograniczenia i oczekiwania. Tak więc, jeśli często podróżujesz, mieszkasz czasowo lub na stałe zagranicą – psychoterapia online może być dla Ciebie. Jeśli nie chcesz tracić czasu na dojazdy, stać w korkach lub w Twojej miejscowości nie ma wykwalifikowanych specjalistów – możesz skorzystać z pomocy psychologicznej przez Internet. Jest również polecana wówczas, gdy podczas sesji z jakiegokolwiek innego powodu wolisz przebywanie w domu lub w bezpiecznym i znanym Ci miejscu. Czasami trudności psychiczne (takie jak agorafobia lub fobia społeczna) mogą znacząco utrudniać skorzystanie z bezpośrednich spotkań z psychoterapeutą. 

Zalety psychoterapii online

Względem klasycznej psychoterapia online ma szereg znaczących zalet: pozwala ograniczyć czas na dojazdy, daje dużą elastyczność w doborze terminów, ma też nieograniczoną terytorialną dostępność. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej nie tylko na temat zalet, lecz także wad psychoterapii online – zapraszam do zapoznania się z artykułem.

Terapia za pośrednictwem Internetu niesie ze sobą szereg rozmaitych korzyści i usprawnień. Poznawanie siebie to długa, lecz fascynująca podróż. A ty już dzisiaj możesz odbyć ją – gdziekolwiek jesteś – online.

 

Krok 1. Wybierz formę spotkań (Poddasze Myśli – Online).

Krok 2. Wybierz usługę.

Krok 3. Wybierz specjalistę.

Krok 4. Wybierz datę.

Krok 5. Przejdź do rezerwacji!