Darmowe wsparcie psychologiczne dla wolontariuszy

UWAGA! Od 05.05. na grupę wsparcia obowiązują zapisy. Jeśli chcesz przyjść na spotkanie – wyślij maila korzystając z formularza kontaktowego. W odpowiedzi przyślemy Ci link do spotkania.

Wiemy, jak dużo osób obecnie angażuje się w różne formy pomocy dla osób pokrzywdzonych wojną na Ukrainie. Wiemy też, jak niełatwe to jest zadanie – być silnym dla innych –  i jak ważne jest też dbanie o własne zasoby w chwilach pomagania. Chcielibyśmy więc stworzyć przestrzeń wsparcia (w formie spotkań grupowych) dla wszystkich pomagaczy. Będzie to czas i miejsce na podzielenie się swoimi radościami i trudnościami, powiedzenie o tym, co jest ważne lub po prostu możliwość pobyć w gronie osób, które doświadczają podobnych rzeczy. Nieodłączną częścią pomagania jest też dbanie o najważniejszy instrument niesienia pomocy – czyli siebie samych. Czeka nas maraton, a nie sprint – to jest dobry moment, by zadbać o siebie i móc pomagać skutecznie i mądrze.

Dla kogo?

    • dla wolontariuszy działających na wszystkich liniach wsparcia (kontakt bezpośredni na dworcach i punktach zamieszkania, zakup produktów, transport itd.)

    • dla osób goszczących uchodźców

    • dla psychologów/psychoterapeutów pracujących z uchodźcami i ich rodzinami

    • dla każdego, kto niesie pomóc w czasie wojny

Czego możesz się spodziewać?

Chcemy wspólnie tworzyć miejsce do dzielenia się uczuciami, myślami i doświadczeniami związanymi z pomaganiem. Uczestnicy i prowadzący będą mogli wymieniać się informacjami na temat sposobów radzenia sobie z wypaleniem oraz innymi pułapkami czyhającymi na pomagających. Będą mogli również dzielić się swoimi doświadczeniami i sposobami radzenia sobie w obecnej sytuacji.

Będziemy proponować także skuteczne sposoby radzenia sobie ze stresem oparte na terapii schematów, terapii poznawczo-behawioralnej i terapii akceptacji i zaangażowania (ACT).

W przypadku niskiej frekwencji na spotkaniach jest możliwość spotkania z psychologiem w formie indywidualnej.

Gdzie

Online, przez komunikator ZOOM. Wyślij zgłoszenie lub po prostu dołącz do spotkania o wyznaczonej porze!

Link do spotkania:

Zostanie wysłany mailem po zgłoszeniu

Kiedy? 

Spotkania będę się odbywać raz w tygodniu w czwartki o godz. 10:00-11:00. Grupa ma charakter otwarty, co oznacza, że może dołączyć każdy – w dowolny czwartek o 10:00.

Język

Spotkania będą się odbywać w języku polskim.

Kto prowadzi?

Yuliana Shevchuk (Juliana Szewczuk)– psycholog i psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie certyfikacji

Paweł Górny – certyfikowany psychoterapeuta grupowej i indywidualnej terapii schematów, certyfikowany terapeuta poznawczo-behawioralny